تحصیل فرزند زیر ۱۸ سال در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق فرزند زیر ۱۸ سال هم برای فرزندان و هم برای والدین مزایایی دارد. در این روش کودکان می توانند در محیطی با نظام آموزشی و پرورشی خوب رشد پیدا کنند و والدین نیز می توانند از طریق فرزند خود اقامت کانادا را بگیرند. در ادامه این مقاله راه و روش مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند زیر ۱۸ سال را برای شما شرح خواهیم داد.

مهاجرت از طریق تحصیل، از بهترین روش های مهاجرت به کانادا است. نظام آموزشی خوب، شرایط رفاهی مطلوب و شرایط کاری پایدار همه آن چیزی است که اعضای یک خانواده به دنبالش هستند. مهاجرت به کانادا همه این ها را برای شما فراهم می کند. والدین که همواره به دنبال ساخت آینده بهتری برای کودکشان هستند، با انتخاب کانادا به عنوان محل تحصیل فرزند زیر ۱۸ ساله شان، آینده تحصیلی و کاری او را در سطح بین المللی تضمین می کنند.

از آن جایی که امکان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزندان زیر ۱۸ سال فراهم است، اگر شما موفق به دریافت ویزای همراه شوید فرزند شما مجبور نیست از اعضای خانواده دور شود و با آسیب های روحی ناشی از این موضوع دست و پنجه نرم کند.

اما پیش از اقدام کردن باید در مورد هزینه های تحصیل و زندگی، چگونگی اخذ پذیرش از مدارس مختلف، مسکن و شرایط کاری تحقیق کنید. ما در این مقاله سعی داریم به بیشتر سوالات شما پیرامون مهاجرت به کانادا از طریق فرزند زیر ۱۸ سال پاسخ دهیم. پس با ما همراه باشید.

مقدمات تحصیل فرزند زیر ۱۸ سال در کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا همواره مورد توجه ایرانیان بوده است. یکی از دلایل این موضوع برنامه های تحصیلی متنوعی است که می توان برای آن ها اقدام کرد. به طور کلی کودکان زیر ۱۸ سال برای دریافت اجازه تحصیل در کانادا به نامه پذیرش از مدرسه ای معتبر در کانادا نیاز  دارد.

البته در شرایط خاص، مثلا اگر والدین کودک از قبل ویزا و اجازه کار یا تحصیل در کانادا را داشته باشند، کودک نیازی به نامه پذیرش از مدرسه ندارد و می تواند بدون آن اقدام به دریافت مجوز تحصیل کند.

مدارس کانادا

مدارس کانادا هم مثل مدارس ایران به دو دسته مدارس دولتی و خصوصی تقسیم می  شوند. تحصیل در مدارس دولتی کانادا برای تبعه کانادا و آنانی که اقامت دائم کانادا را دارند رایگان است. برعکس لازمه تحصیل در مدارس خصوصی کانادا پرداخت شهریه است.

انگلیسی و فرانسوی زبان  های رسمی کانادا هستند. طبیعتا مدارس این کشور هم با توجه به سیاست  های خود و منطقه ای که در آن فعالیت می کنند، یا انگلیسی یا کانادایی یا دو زبانه هستند.

هزینه های تحصیل فرزندان زیر ۱۸ سال در کانادا

 

همان طور که بالاتر گفتیم، تحصیل شهروندان یا آنانی که اقامت دائم کانادا را دارند رایگان و بدون هیچ هزینه  ای است.

ویزای کار کانادا و مهاجرت کاری به این کشور، از روش های محبوبی است که افراد برای مهاجرت به کانادا دنبال می کنند. پس از مهاجرت تحصیلی شاید اخذ ویزای کار کانادا، محبوب ترین روش مهاجرت به این کشور باشد. اگر به دنبال مهاجرت کاری به کانادا هستید مقاله زیر اطلاعات خوبی در اختیار شما خواهد گذاشت:

با این همه کمتر پیش می  آید کسی این شرایط را داشته باشد و همین بیانگر اهمیت هزینه های زندگی و تحصیل فرزند زیر ۱۸ سال در کانادا است. شهریه مدارس خصوصی کانادا از ۱۴ هزار دلار (سالانه) آغاز می شود.

علاوه بر این، هزینه های زندگی نیز هست. زندگی تنها یا خانوادگی او در کانادا هزینه هایی دارد که باید آن ها را هم در نظر بگیرید. در مقاله زیر می توانید برآورد متخصصین ما از هزینه های زندگی در کانادا را ببینید:

اما اگر کودک شما به هر یک از دلایلی که بالاتر گفتیم از دریافت اجازه تحصیل معاف شود، معمولا از شهریه هم معاف می شود. البته در این مورد باید با مدرسه مقصد صحبت کنید چرا که این یک قانون نیست و اتفاق افتادن یا نیافتادنش به سیاست های مدرسه بر می گردد.

اما لزوم پرداخت شهریه برای کودکانی که نیاز به اجازه تحصیل در کانادا را دارند، قطعی است.

مدارس روزانه و مدارس شبانه روزی کانادا

برای ثبت نام فرزند زیر ۱۸ سال خود در مدرسه ای کانادایی و روزانه لازم است قیم کودک همراهش باشد. در غیر این صورت یک فرد کانادایی و واجد شرایط باید قیومیت او را به عهده بگیرد. در چنین شرایطی همان طور که بالاتر گفتیم، شهریه مدرسه از ۱۴ هزار دلار به بالا است.

اما شرایط تحصیل در مدارس شبانه روزی متفاوت است. مدارس شبانه روزی جز هزینه های تحصیل، هزینه های خورد و خوراک، اقامت و برنامه های تفریحی را نیز می گیرند و به همین دلیل شهریه بالاتری دارند. شهریه مدارس شبانه روزی کانادا از ۳۵ هزار دلار (سالانه) به بالا است.

روی دریافت بورسیه تحصیلی برای کودکان خردسال خود حساب نکنید، چرا که احتمال پیش آمدن چنین اتفاقی بسیار پایین است.

برخی از مدارس شبانه روزی کانادا

اگر شما موفق به دریافت ویزای همراه نشوید، مدارس شبانه روزی بهترین انتخاب برای کودک شما هستند. در این بخش قصد داریم چندتا از بهترین مدارس شبانه روزی کانادا را به شما معرفی کنیم:

کالج ASHBURY

کالج ASHBUR (آشبوری) مدرسه ای شبانه روزی و قدیمی در کانادا است که فعالیت خود را از سال ۱۸۹۱ آغاز کرده است. این مدرسه شبانه روزی کانادایی در شهر اتاوا، پایتخت کانادا واقع شده است. این مدرسه که در کل ۷۰۰ دانش آموز دارد، دانش آموزان ۹ تا ۱۷ سال را می پذیرد. برای اطلاع از شهریه کالج ASHBURY فایل زیر را دانلود کنید:

BISHOP’S COLLEGE SCHOOL (BCS)

کالج مدرسه بیشاپ واقع در شربوک، استان کبک (قدیمی ترین مدرسه خصوصی استان کبک) مدرسه ای شبانه روزی و مدرن است که کلاس هایش به زبان انگلیسی برگزار می شود. این مدرسه امکان تحصیل دانش آموزان بین المللی را فراهم کرده است و از مقطع ۷ام  (دوم راهنمایی نظام آموزشی سابق ایران) دانش آموز می پذیرد. شهریه این مدرسه برای سال تحصیلی جاری را می توانید در لینک زیر پیدا کنید:

BODWELL HIGH SCHOOL

 

 

BODWELL HIGH SCHOOL مدرسه شبانه روزی در کانادا واقع در ونکوور شمالی است. تحصیل در این مدرسه شبانه روزی که دانش آموزان ۸ تا ۱۲ ساله را می پذیرد، می تواند تجربه جالب و خوبی برای فرزند شما باشد. تنوع فرهنگی و ملیتی دانش آموزان این مدرسه به آن ها دیدی از زندگی در یک محیط چند ملیتی، مزایا و معایبش می   دهد. شهریه ای که برای تحصیل در مدرسه شبانه روزی BODWELL باید پرداخت کنید را در لینک زیر ببینید:

BRENTWOOD

BRENTWOOD مدرسه شبانه روزی دیگری در ونکوور است. این مدرسه شبانه روزی مدرن و مترقی دانش آموزان مقطع ۹ام تا ۱۲ام را می پذیرد و آماده ورود به دانشگاه می کند. دانش آموزان این مدرسه از بیش از ۴۰ کشور جهان گرد هم آمده اند و قرار است در کنار هم زندگی کنند. این کودکان قرار است در مدرسه برنت وود استقلال و مهارت  های لازم برای زندگی اجتماعی در کشوری دیگر و در کنار مردمی از سایر ملل را بیاموزند. هزینه شهریه مدرسه را می توانید از طریق لینک زیر پیدا کنید:

شورای آموزش و پرورش منطقه تورنتو

 

شورای آموزش و پرورش منطقه تورنتو (Toronto District School Board) یک مجموعه آموزشی است که در شهر تورنتو، ایالت انتاریو در کشور کانادا قرار دارد. این مجموعه بزرگ‌ترین مدرسه هیئت امنایی در کشور کانادا و چهارمین مدرسه بزرگ در آمریکای شمالی است. شورای آموزش و پرورش منطقه تورنتو (Toronto District School Board) با مجموعه مدارسی که در منطقه تورنتوی کانادا دارد، یکی از بهترین گزینه ها برای دانش آموزان دبستان و دبیرستان (دوره اول و دوم) برای اخذ ویزای دانش آموزی کانادا و پس از آن تحصیل در دانشگاه های کانادایی است.

موسسه مهاجرتی و اعزام دانشجوی پارس رادین نماینده رسمی شورای آموزش و پرورش منطقه تورنتو (Toronto District School Board) است. ما در پارس رادین آماده ایم تا با کمک به دانش آموزان عزیز ایرانی، زمینه اخذ ویزای دانش آموزی کانادا و تحصیل در این کشور را فراهم آوریم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد باید به لینک زیر و مقاله مرتبطی که قبلا برای شما آماده کرده‌ ایم، مراجعه کنید:

ویزای همراه برای فرزند محصل زیر ۱۸ سال

تنها بودن و تنها ماندن کودکان یکی از دغدغه های اصلی والدینی است که می خواهند فرزند زیر ۱۸ سالشان را برای تحصیل در مدارس این کشور بفرستند. آن ها به دنبال دریافت ویزای همراه برای خود هستند تا بتوانند کنار او باشند و او را در کودکی در کشوری غریب تنها نگذارند.

در کل والدین فرزندان زیر ۱۸ سال می توانند هنگام ارائه درخواست ویزای تحصیلی فرزندشان، درخواست ویزای همراه نیز داشته باشند. البته در سال  های اخیر دولت کانادا در ارائه ویزای همراه به والدین سختگیری هایی داشته است. به همین دلیل توصیه ما به والدین عزیز این است که این درخواست را همزمان با درخواست ویزای تحصیلی فرزندتان ارسال نکنید، چرا که شانس پذیرفته شدن ویزای تحصیلی او نیز کاهش می یابد.

مدت ویزای همراه به طول مدت تحصیل فرزند بستگی دارد. این ویزا اکثرا به والدین اجازه تحصیل یا کار رسمی در طول مدت اقامت در کانادا را نمی دهد و همین یکی از معایب بزرگ ویزای همراه فرزندان زیر ۱۸ سال است.

متخصصین ما در پارس رادین آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما هستند تا مهاجرت شما و فرزندتان به کانادا به بهترین نحو صورت بگیرد. کافیست با ما تماس بگیرید یا پس از آپلود مدارک تان منتظر بررسی و تماس ما بمانید.

تماس با ما

  • شماره تماس: 88790181-021
  • شماره تماس: 88791340-021
  • ایمیل: Info@persianradin.com
  • آدرس: تهران، جردن، بلوار آفریقا، خیابان قبادیان شرقی، پلاک ۵، طبقه اول، واحد ۴

صفحات اجتماعی

نمایندگی مراکز

    کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به شرکت پارس رادین میباشد