مهاجرت استانی کانادا (روش PNP)

مهاجرت استانی کانادا (روش PNP)

مهاجرت استانی کانادا (روش PNP) از جمله روش های اخذ اقامت کانادا می باشد. شما از طریق مهاجرت استانی کانادا (روش PNP) می توانید هر استان کانادا که علاقمند به سکونت و زندگی در آن هستید را انتخاب و مقدمات اخذ اقامت دائم کانادا را فراهم کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی

مهاجرت به کانادا روش های متنوعی دارد، اما طبق برنامه ریزی های کلان این کشور در طی سه سال آینده برنامه مهاجرت استانی و مهاجرت کاری کارگران دارای مهارت بالا (Federal High Skilled) نقش پررنگی در استراتژی مهاجرت به کانادا خواهند داشت. در ضمن هر دو برنامه مهاجرتی کانادا توسط سیستم اکسپرس انتری مدیریت می شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی که با نام روش PNP شناخته می شود، یکی از زیرشاخه های اکسپرس اینتری  است و از روش های سریع (Fast-Track) مهاجرت به کانادا به شمار می رود. شما از طریق مهاجرت استانی کانادا (روش PNP) این فرصت را دارید تا بر طبق تخصص و مهارت هایی که دارید برای اقامت دائم در استانی خاص از کانادا اقدام کنید.

هر یک از ایالات (استان ها) کانادا، به جز استان های کبک (Québec) و نوناووت (Nunavut) که سیستم انتخاب استانی متفاوتی دارند، برنامه مهاجرت استانی منحصربه‌فردی دارند. استان های شرکت کننده در برنامه مهاجرت استانی کانادا توافق نامه ای با سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) امضا کرده اند تا از طریق این توافق نامه بتوانند آن دسته از افراد متقاضی مهاجرت به کانادا را که نیاز دارند، انتخاب کنند.

همانطور که شاید بدانید، دولت کانادا به شیوه فدرال کار می کند؛ یعنی که دولت بر امور مشخصی که متعلق به دولت ملی در اوتاوا می باشد نظارت داشته و امور دیگر در کنترل دولت های استانی است. استان کبک در برنامه مهاجرت استانی کانادا (روش PNP) شرکت نمی کند. در عوض، دولت های کبک و کانادا وارد یک سری توافق نامه ها شده اند که طبق آن استان کبک معیارهای انتخابی خود را برای همه مهاجران به صورت جداگانه تعیین کرده است.

کانادا با تمامی امکانات و مزایایی که دارد، به قطب اصلی مهاجرت ایرانیان برای زندگی، کار و تحصیل شده است. اعزام دانشجو به کانادا موضوعی است که در مقاله زیر به آن پرداخته ایم.

روش برنامه مهاجرت استانی کانادا

برنامه مهاجرت استانی کانادا به استان های کانادا این اجازه را می دهد که افراد متقاضی مهاجرت به کانادا که علاقمند به اسکان در استان خاصی هستند را جذب نمایند. در برنامه مهاجرت استانی کانادا (روش PNP) هر استان کانادا بر اساس نیازها و کمبودهایی که در بازار کار خود احساس می‌کند، نیاز خود به افراد در حرفه ها و تخصص های مختلف را در این سیستم اعلام خواهد کرد و در نهایت بهترین افراد را برای بازار کار خود جذب خواهد کرد.

متقاضیان برنامه مهاجرت استانی کانادا بر اساس توانایی، مهارت و تخصصی که دارند، برای کمک به توسعه اقتصاد و رونق بخشیدن به چرخه‌ تولید استان انتخاب می شوند؛ به زبان ساده تر، فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق استانی باید در لیست افراد موردنیاز استان موردنظر جایی داشته باشد. همچنین معمولاً برای قبولی پرونده مهاجرت استانی کانادا در بسیاری از موارد به یک پیشنهاد شغلی نیاز دارید.

اخذ ویزای تحصیلی

همانطور که گفتیم بیشتر استان های کانادا در برنامه مهاجرت استانی کانادا (روش PNP) شرکت می کنند و توافق نامه استان های شرکت کننده با سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)، این اجازه را به آنها می دهد تا مهاجرانی را که نیازهایشان به افراد حرفه ای و متخصص را تأمین می کنند، مستقیماً انتخاب کنند.

کالج الکساندر (Alexander College) یکی از برترین کالج های دنیاست که در شهر ونکوور کانادا واقع شده است. کالج الکساندر یکی از بهترین کالج های کاناداست و موسسه پارس رادین نماینده رسمی کالج الکساندر در ایران است. درباره این کالج بیشتر بدانید.

شرایط برنامه مهاجرت استانی کانادا (روش PNP)

هر یک از استان های کانادا به صورت جداگانه برنامه ای برای جذب افراد متخصص در نظر می گیرید. هر یک از استان های شرکت کننده در برنامه مهاجرت استانی کانادا (روش PNP) در ابتدا لیست مشاغل مورد نیاز خود را اعلام می کنند. این نکته به این معناست که شرط اول در این شیوه از مهاجرت به کانادا، وجود شغل یا رشته شما در لیست منتشر شده است. پس از آن شما باید امتیازات لازم برای استان مورد نظر را کسب نمایید تا در لیست افراد برگزیده استان قرار بگیرید.

هر استان شرکت کننده در برنامه مهاجرت استانی کانادا (روش PNP) برنامه مخصوص به خود را داراست. این برنامه ها مثل سایر برنامه های مهاجرتی گروه های خاصی را مورد هدف قرار می دهند و دارای الزاماتی هستند. معمولاً استان ها در برنامه مهاجرت استانی کانادا (روش PNP) نیاز خود به افراد زیر را اعلام می دارند:

  • دانشجویان
  • سرمایه گذاران
  • نیروهای ماهر و متخصص

پروسه‌ اپلای در برنامه‌ مهاجرت استانی کانادا

اینکه شما به عنوان متقاضی برنامه‌ مهاجرت استانی کانادا (روش PNP) از طریق کدام استان و برنامه مهاجرتی اقدام کنید تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرید، در وهله اول به تحصیلات و تخصص خودتان و اینکه چه شهری را برای زندگی کردن در کانادا دوست دارید، بستگی دارد. مشاوران ما در موسسه پارس رادین در کلیه این مراحل با شما خواهند بود تا کمترین نگرانی در این باره نداشته باشید.

وقتی استان موردنظرتان را انتخاب کردید، باید برای آن استان شرکت کننده در برنامه مهاجرت استانی کانادا (روش PNP) درخواست کاندیداتوری برای برنامه مهاجرت استانی کانادا ارسال کنید. سپس اداره مهاجرت استان مقصد درخواست شما را بر اساس نیازهای مهاجرتی استان، راستی آزمایی قصد واقعی شما برای زندگی در آن استان از کانادا و اینکه حداقل نمره قبولی را در برنامه اکسپرس اینتری گرفته ‌اید یا خیر، بررسی می‌ کند و در مورد صلاحیت شما برای مهاجرت استانی به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور تصمیم می ‌گیرد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل موضوع داغ این روزهاست.

پروسه‌ اپلای در برنامه‌ مهاجرت استانی کانادا اگر با مشورت متخصصان این حوزه صورت پذیرد، نه تنها سخت بلکه بسیار آسان است.

موسسه مهاجرتی پارس رادین با بیش از یک دهه فعالیت درخشان در حوزه های مختلف مهاجرت آماده خدمت رسانی به شما در برنامه‌ مهاجرت استانی کانادا (روش PNP) می باشد.

برنامه‌ اکسپرس اینتری چیست؟

هرچند بعداً در مقاله ای به صورت مجزا درباره برنامه اکسپرس اینتری کانادا صحبت خواهیم کرد اما فعلا توضیحات مختصری درباره برنامه‌ اکسپرس اینتری به شما خواهیم داد.

اکسپرس اینتری یک سیستم امتیازی در کانادا می باشد که به سیستم امتیاز بندی گسترده‌ تری موسوم به CRS مجهز است و حداکثر امتیاز تعریف ‌شده در آن 1200 است. به این صورت که متقاضیان اخذ اقامت کانادا در این سیستم اکسپرس اینتری یک پروفایل شخصی تشکیل داده و ثبت نام می کنند، سپس اطلاعات خود را وارد کرده و امتیاز بندی می شوند. در صورت دارا بودن شرایط لازم و کسب حد نصاب امتیازات اعلام شده توسط اداره مهاجرت کانادا، در بدو ورود موفق به اخذ اقامت دائم می شوید و پس از چند سال کار و زندگی در کانادا می توانید نسبت به دریافت تابعیت کانادا اقدام کنید.

این 1200 امتیاز در اکسپرس اینتری شامل دو بخش 600 امتیازی‌ است که بخش اول آن مربوط به خصوصیات فرد متقاضی از جمله سنّ، میزان تحصیلات، مهارت های زبان انگلیسی، سابقه کار و... می شود و 600 امتیاز دیگر به فاکتورهای اضافی مثل تحصیل در کانادا، مهارت های زبان فرانسه و از همه مهم‌تر پذیرش در برنامه‌ مهاجرت استانی کانادا (روش PNP) اختصاص دارد. همانطور که از سیستم امتیازدهی اکسپرس اینتری مشخص است پذیرش در برنامه‌ مهاجرت استانی کانادا (روش PNP) سهم زیادی در کسب امتیاز لازم برای اخذ اقامت دائم کانادا دارد که این موضوع حاکی از اهمیت بسیار پذیرش در برنامه‌ مهاجرت استانی کانادا (روش PNP) است.

دانشگاه کانادا از موضوعاتی است که دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کانادا به دنبال آن هستند. ما در مقاله زیر بیشتر به دانشگاه کانادا و معرفی دانشگاه های کانادا می پردازیم.

تماس با ما

  • شماره تماس: 88790181-021
  • شماره تماس: 88791340-021
  • ایمیل: Info@persianradin.com
  • آدرس: تهران، جردن، بلوار آفریقا، خیابان قبادیان شرقی، پلاک ۵، طبقه اول، واحد ۴

صفحات اجتماعی

نمایندگی مراکز

    کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به شرکت پارس رادین میباشد