ویزای جاب سیکر آلمان

ویزای جاب سیکر آلمان

ویزای جاب سیکر آلمان (Job Seeker) مخصوص آن دسته از افرادی است که به دنبال کار در آلمان هستند. اخذ ویزای جاب سیکر آلمان به شما اجازه می دهد ۶ ماه در آلمان بمانید. اما شرایط اخذ این ویزا چیست؟ ویزای جاب سیکر آلمان به چه مدارکی نیاز دارد؟ در ادامه به بررسی جواب تمام سوالاتی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد، می پردازیم.

آلمان به لحاظ شرایط اقتصادی جایگاه خوبی دارد. همین موضوع افراد زیادی را برای مهاجرت و کار در آلمان ترغیب می‌کند. زیرا آلمان با وجود اقتصاد و صنعت پیشرفته و توسعه یافته خود با کمبود نیروی کار متخصص و جوان مواجه است و از نیروی کار خارجی استقبال می‌کند.

با توجه به شرایط مساعد ویزای جاب سیکر آلمان، افراد زیادی به دنبال دریافت آن هستند. این شیوه مهاجرت به آلمان در سال‌های اخیر به یکی از محبوب‌ترین روش‌ها بدل شده است. ویزای جاب سیکر یا همان ویزای جستجوی کار آلمان به شما این اجازه را می دهد تا طی ۶ ماه سکونت در آلمان، شغل مناسبی برای خودتان پیدا کنید.

در ادامه این مقاله جدیدترین و بروزترین اطلاعات در مورد این ویزای کاری آلمان را با شما به اشتراک می گذاریم.

چرا ویزای جاب سیکر آلمان؟

شاید شما هم به دنبال مزیت و تفاوت این روش نسبت به سایر روش های مهاجرت به آلمان باشید. این روش های دیگر روش هایی مثل اقامت آلمان از طریق تحصیلی، دریافت بلوکارت آلمان، ویزای A17 و... هستند که می توانید در مقالات زیر اطلاعات کاملی پیرامون آن ها کسب کنید.

بالاتر گفتیم که آلمان از رونق اقتصادی بالایی برخوردار است. همین موضوع نیاز آلمان به نیروی کار متخصص و حتی غیر متخصص را بالا می‌برد. برای مشغول شدن و کار در آلمان نیاز حتمی به مهارت در زبان آلمانی دارید اما شاید برای شما هم عجیب باشد که ممکن است بتوانید شغلی مناسب خود و به زبان انگلیسی پیدا کنید. با این حال آشنایی و مهارت شما در زبان آلمانی امتیاز مثبتی است که نباید آن را نادیده بگیرید.

اگر با درخواست شما موافقت شود، ویزای جاب سیکر آلمان را دریافت می‌کنید. این ویزا مجوزی برای ورود به  خاک آلمان و ۶ ماه اقامت در آن است. در این ۶ ماه فرصت دارید حضوری به جستجوی کار در آلمان بپردازید. اگر بتوانید پیش از موعد بازگشت شغلی معتبر پیدا کنید و با عقد قرارداد مشغول به فعالیت رسمی شوید، اجازه اقامت بلند مدت برای شما صادر می‌شود. در غیر این صورت پس از گذشت ۶ ماه مجبور به بازگشت هستید.

مطالعه مقاله ویزای کاری آلمان در وبلاگ پارس رادین به همه سوالات شما در خصوص این ویزا و سایر ویزاهای کاری آلمان پاسخ می دهد.

مدارک مورد نیاز ویزای جاب سیکر

برای دریافت ویزای جاب سیکر باید مدارک و شرایط خاصی داشته باشید. گردآوری دقیق این اسناد و مدارک حائز اهمیت بسیار است. چرا که اگر هرگونه اشتباه یا نقصی در مدارک شما باشد، درخواست شما مورد بررسی قرار نمی‌گیرد و به دلیل نقص مدرک از طرف سفارت آلمان برگشت می‌خورد.

این مدارک باید در دو سری تحویل سفارت آلمان شود. سری اول شامل اصل مدارک و سری دوم کپی همان مدارک است. ترتیب مدارک جهت تحویل به سفارت آلمان مهم است. پس حتما این مدارک را با ترتیبی که بیان شده است بچینید. اسناد و مدارکی که جهت در خواست ویزای جاب سیکر آلمان به آن ها نیاز دارید، به ترتیب عبارتند از:

 • عکس گذرنامه‌ای (۴۵ × ۳۵)

 • فرم درخواست ویزای جستجوی کار آلمان

 • گذرنامه معتبر

 • ترجمه آلمانی شناسنامه (اگر متقاضی نام یا نام خانوادگی خود را عوض کرده)

 • مدارک معتبری جهت اثبات تمکن مالی برای اقامت ۶ ماهه در آلمان

 • مدارک معتبر جهت تعیین محل اقامت در این ۶ ماه

 • مدارک معتبر جهت تعیین محل اقامت در این ۶ ماه

 • مدارک زبان انگلیسی و آلمانی

 • ترجمه مدارک تحصیلات دانشگاهی

 • تاییدیه اعتبار مدارک تحصیلی شما در آلمان

 • ترجمه مدارک تحصیلات دانشگاهی

 • سوابق شغلی به زبان آلمانی

 • رزومه به زبان آلمانی

 • انگیزه نامه (SOP) به زبان آلمانی

فایل زیر که توسط سفارت آلمان در ایران منتشر شده است، شیوه دریافت تاییدیه تحصیلی را قدم به قدم بیان کرده است.

توجه داشته باشید، کپی مدارک باید حتما روی کاغذ A4 باشند. این موضوع درمورد مدارکی که در این سایز نیستند هم صادق است. نکته مهم بعدی این است که هر مدرک رسمی باید با ترجمه رسمی به زبان آلمانی ارائه شود. این ترجمه باید ابتدا توسط وزارت خارجه ایران و سپس توسط سفارت آلمان مورد تایید قرار گیرد. ارائه اصل مدارکی مثل شناسنامه یا مدرک دانشگاهی که ترجمه آن مورد نیاز سفارت آلمان است، لازم نیست!

هنگام پر کردن فرم درخواست ویزای جاب سیکر آلمان به خوانایی و کامل بودن آن توجه کنید. همچنین در سری دوم مدارکی مثل فرم درخواست ویزا، رزومه و انگیزه نامه که باید کپی آن ها را هم تحویل دهید، امضای کپی شده مورد قبول نمی باشد و لازم است امضای اصلی زیر آن ها ثبت شود.

انگیزه نامه (SOP)

SOP چیست؟

اگر به اصول اولیه نوشتن یک SOP خوب آشنا نیستید، مطالعه مقاله زیر به شما کمک خواهد کرد:

 

کیفیت انگیزه نامه ای که به سفارت تحویل می دهید در پذیرفته یا رد شدن درخواست ویزا موثر است. در این انگیزه نامه باید در مورد اهداف خود از جستجوی کار در آلمان صحبت کنید. سفارت برای بررسی درخواست ویزای جاب سیکر نیاز دارد بداند که شما به دنبال چه شغلی هستید، قرار است سرغ کدام کارفرماها بروید، آیا قبلا با آن ها صحبت و مذاکره کرده اید؟، کجا ساکن می شوید و ...

معلومات زبانی شما، چه زبان آلمانی و چه زبان انگلیسی نیز باید در انگیزه نامه آمده باشد. همان طور که گفتیم آشنایی با زبان آلمانی اثرات مثبتی بر احتمال دریافت ویزای جاب سیکر دارد اما اگر به هر دلیلی به زبان آلمانی آشنا نیستید و نیازی هم به آن ندارید، دلایل عدم نیاز خود را در انگیزه نامه ای که به سفارت تحویل می دهید بیاورید.

اگر با شرکت ها یا کارفرمایانی در آلمان صحبت کرده اید و قرار است برای مذاکرات نهایی، حضوری به آن جا بروید، اسناد و مدارکی دال بر این موضوع را به انگیزه نامه خود پیوست کنید تا نتیجه بهتر و مطلوب تری بگیرید.

ویزای جاب سیکر برای افراد متاهل

هنگام ارائه درخواست ویزای جستجوی کار می توانید به عنوان فردی متاهل اقدام کنید و همزمان برای همسر و فرزند خردسال خود نیز درخواستی پر کنید. نکته ای که باید در جریان آن باشید این است که این کار شانس شما برای دریافت ویزای جاب سیکر را کاهش می دهد.

پس اگر متاهل هستید و امکان سفر کوتاه مدت و تنها به آلمان را دارید، بهتر است به تنهایی برای ویزای جاب سیکر اقدام کنید. زمانی که موفق به عقد قرارداد با یک کارفرمای معتبر آلمانی شدید، ضمن تبدیل اقامت موقت خود به اقامت بلند مدت و درخواست ویزای کاری، برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز درخواست ویزا کنید. به احتمال خیلی زیاد با ویزای آن ها نیز موافقت می شود پس نگران نباشید.

شرایط اخذ اقامت دائم آلمان با ویزای جاب سیکر

افراد زیادی هستند که به دلیل رونق اقتصادی،‌ صنعت پیشرفته، تحصیل رایگان و دلایل متعدد دیگر علاقه‌مند مهاجرت به آلمان هستند و برای کسب اقامت دائم این کشور تلاش می‌کنند. ویزای جاب سیکر و پیدا کردن شغل در آلمان به شما در رسیدن به این هدف کمک می‌کند.

اگر پس از ورود به خاک آلمان با ویزای جاب سیکر، یافتن شغل و عقد قرارداد با شرکت و کارفرمای معتبر بتوانید ۵ سال متوالی درآمد خوبی داشته باشید، به دولت آلمان مالیات بپردازید و سوء سابقه پیدا نکرده باشید دولت به شما مجوز اقامت دائم خواهد داد. دو سال پس از دریافت اقامت دائم آلمان شما مجاز هستید برای پاسپورت آلمانی و دریافت تابعیت آلمان اقدام کنید.

اگر با این درخواست شما موافق شود،‌ شما رسما یک آلمانی به حساب می آیید و از تمام مزایا و حقوق شهروندی بهره‌مند خواهید شد. مزایایی همچون حقوق و بیمه بیکاری، تحصیل رایگان برای خودتان، همسر یا فرزندان و ....

کل پروسه بررسی درخواست شما جهت دریافت ویزای جاب سیکر آلمان معمولا ۴ هفته طول خواهد کشید. شما می توانید نتیجه را از طریق سایت سفارت آلمان در تهران دنبال کنید.

پارس رادین با پرونده های موفق بسیار در زمینه انواع مهاجرت به آلمان در خدمت شما است. با همه این توضیحات اگر سوال یا ابهامی در مورد ویزای جاب سیکر آلمان برای شما باقی مانده است، مشاورین متخصص ما در پارس رادین با بیش از ده سال سابقه آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

شرایط اخذ اقامت دائم آلمان با ویزای جاب سیکر

تماس با ما

 • شماره تماس: 88790181-021
 • شماره تماس: 88791340-021
 • ایمیل: Info@persianradin.com
 • آدرس: تهران، جردن، بلوار آفریقا، خیابان قبادیان شرقی، پلاک ۵، طبقه اول، واحد ۴

صفحات اجتماعی

نمایندگی مراکز

  کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به شرکت پارس رادین میباشد