ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا

ویزای کاری کانادا و مهاجرت کاری به این کشور، از روش های محبوبی است که افراد برای مهاجرت به کانادا دنبال می کنند. پس از مهاجرت تحصیلی شاید اخذ ویزای کار کانادا، محبوب ترین روش مهاجرت به این کشور باشد. در ادامه قصد داریم تمام آنچه که لازم است در مورد ویزای کار کانادا بدانید، بیان کنیم.

تایید درخواست ویزای کانادا تنها تحت شرایط خاصی امکان پذیر است. برای دریافت ویزای کاری کانادا باید در  سیستم امتیاز بندی موجود، نمره خوبی گرفته باشید یا یک پیشنهاد کاری خوب و معتبر از شرکتی کانادایی دریافت کنید.

مشاورین ما در پارس رادین آماده بررسی رایگان مدارک، برای تخمین نمره شما در سیستم امتیازدهی نیروی کار ماهر یا  Federal Skilled Worker و ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کاری این کشور هستند. کافی ست با ما تماس بگیرید یا با آپلود کردن مدارک خود در قسمت بررسی رایگان مدارک، منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

 

در مورد کانادا بیشتر بدانید

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، احتمالا مقداری اطلاعات عمومی در مورد این کشور، به کارتان می آید. کانادا با توجه به سیستم اقتصادی و سیاسی باثباتی که دارد، همیشه یکی از گزینه های اصلی افراد برای مهاجرت بوده است. علاوه بر این دولت کانادا هم به دلیل کمبود نیروی کار متخصص، همواره پذیرای نیروی کار حرفه ای، جوان و تحصیل کرده ای است تا کمبود خود را جبران کند و از کشورهای رقیب جلو بزند.

زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسوی و واحد پولی این کشور، دلار کانادا است.

انواع برنامه های اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس اینتری کانادا در اصل سیستمی آنلاین است که متقاضیان کار در این کشور، برای دریافت ویزای کاری و مهاجرت کاری به کانادا از طریق آن اقدام می کنند. در این سیستم سه دسته درخواست و برنامه متفاوت وجود دارد که هر فرد با توجه به مهارت‌ها، پیش‌زمینه‌های شغلی، تحصیلی و حرفه‌ای خود باید بهترینش را برگزیند. این برنامه ها به شرح زیر هستند:

برنامه فدرال اسکیلد ورکر (FSWP):

مشهور ترین برنامه‌ای که برای نیروی کار ماهر با تخصص و علم کافی وجود دارد، همین برنامه است. متقاضیان کار در کانادا که علاقه‌مند به اخذ اقامت دائم کانادا هستند، توجه ویژه‌ای به این برنامه دارند. در ادامه این مقاله هم تمرکز ما بر همین برنامه است.

برنامه فدرال اسکیلد تریدز (FSTP):

این برنامه تنها برای نیروهای کار ماهر در مشاغل و حرفه‌ها خاصی، تعریف شده است. اغلب مشاغل فنی در شاخه‌های گوناگون از زیر شاخه های این برنامه مهاجرتی هستند.

تجربه کانادایی (CEC):

همان طور که از اسم این برنامه پیدا است، افرادی که حداقل ۱ سال تجربه کار در کانادا را داشته اند می توانند برای اخذ اقامت دائم خود از این برنامه مهاجرتی بهره ببرند.

انواع برنامه های اکسپرس اینتری کانادا

برنامه نیروی کار ماهر (Federal Skilled Worker)

برنامه اسکیلد ورکر کانادا (Federal Skilled Worker) که یکی از محبوب‌ترین برنامه های اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry) است، برنامه ای مهاجرتی برای خارجیانی است که به دنبال یافتن فرصت شغلی و مهاجرت کاری به کانادا هستند. یکی از راه های اعطای اقامت کاری به متقاضیان، برنامه نیروی کار ماهر یا اسکیلد ورکر است. برنامه ای که متقاضیان را طبق ویژگی هایی که دارند طبقه بندی می کند و به آن ها امتیاز می دهد. اگر بتوانید به حد نصابی از نمره و امتیاز برسید، شانس شما برای دریافت ویزای کاری کانادا بسیار بالا است.

عواملی همچون سن، سطح تحصیلات، مهارت های زبانی، سابقه کاری حرفه ای و مرتبط بر امتیاز شما تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. در کل اگر فردی بتواند از این سیستم نمره دهی ۶۷ امتیاز کسب کند، در مرحله بعد طبق رتبه بندی اکسپرس اینتری که پیش تر در یکی از مقالات پارس رادین توضیح داده ایم، رتبه بندی و ارزیابی خواهد شد.

امتیاز بندی های ویزای اکسپرس اینتری کانادا را به طور مفصل و در جداول جداگانه در مقاله ویزای اکسپرس اینتری یا همان ورود سریع به کانادا آورده‌ایم. برای ارزیابی و بررسی شرایط خود حتما این مقاله را در وبسایت پارس رادین مطالعه کنید.

پس از اینکه توانستید در هر دو مرحله امتیاز کافی را کسب کنید، نام شما بر اساس تخصص و شرایطی که داریددر رتبه بندی نیروی کار قرار خواهد گرفت. این لیست، برای کارفرمایان مرجعی برای جذب نیروی کار خارجی است. پس طبیعتا هرچه امتیاز بیشتری کسب کنید، شانس بیشتری برای پذیرفته شدن شما وجود دارد.

شرایط برنامه نیروی کار ماهر

شرکت در برنامه نیروی کار ماهر کانادا نیاز به برخی شرایط حداقلی در مهارت های زبانی (انگلیسی یا فرانسوی)، تحصیلات و سابقه کاری دارد.  اگر فردی بتواند این شرایط حداقلی را برآورده کند، دولت کانادا سن، تحصیلات، سابقه کاری، داشتن یا نداشتن پیشنهاد کاری، مهارت های زبانی و انعطاف پذیری شما در پذیرش شرایط جدید را بررسی می کند.

مجموع نمره ای که برای همه این عوامل در نظر گرفته شده است، ۱۰۰ است و شما برای پذیرفته شدن باید حداقل ۶۷ نمره از این ۱۰۰ نمره را دریافت کنید.

مهارت های زبانی

مهارت زبانی شما اهمیت زیادی دارد. دولت کانادا هنگام رد یا پذیرش درخواست شما، به میزان مهارت های زبانی شما در حداقل یکی از دو زبان رسمی این کشور توجه ویژه دارد و ۲۸ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را به آن اختصاص داده است.

کانادا برای بررسی مهارت های شما در زبان انگلیسی نیاز به نمره CLB و برای بررسی مهارت های زبان فرانسه شما به نمره NCLC توجه دارد. در جدول زیر نمرات مورد قبول و امتیاز متناسب با آن‌ها را آورده‌ایم:

هر مهارت زبان خارجی اول امتیاز
CLB6 ۰ امتیاز
CLB7 ۱۶ امتیاز
CLB8 ۲۰ امتیاز
CLB9 یا بیشتر ۲۴ امتیاز
هر مهارت زبان خارجی دوم امتیاز
CLB4 یا کمتر ۰ امتیاز
CLB5 به بالا ۴ امتیاز

تحصیلات

اگر تحصیلات خود را در کانادا نگذرانده باشید، برای دریافت این امتیاز، به معادل سازی مدرک تحصیلی شما نیاز است. در وهله اول باید معتبر بودن محل تحصیل خود را ثابت کنید سپس آن را با مدارک تحصیلی کانادا معادل‌سازی کنید. راهنمای معادل سازی مدرک تحصیلی غیرکانادایی و امتیاز هر یک از مدارک تحصیلی را می‌توانید در لینک زیر پیدا کنید:

بیشترین امتیازی که می‌شود از این مرحله و بنا بر سطح و کیفیت تحصیلات خود بگیرید، ۲۵ امتیاز است.

سابقه کاری

از آن جایی که شما به دنبال دریافت ویزای کاری کانادا هستید، سابقه کاری شما برای دولت کانادا مهم است و ۱۵ امتیاز را به آن اختصاص داده است. به کمک جدول زیر می توانید امتیازی که از سابقه کاری به شما تعلق می گیرد را محاسبه کنید:

تجربه کاری در کانادا متقاضی مجرد
۱ سال ۹ امتیاز
۳ - ۲ سال ۱۱ امتیاز
۵ - ۴ سال ۱۳ امتیاز
۶ سال یا بیشتر ۱۵ امتیاز
 

سن

جوان و کاری بودن شما نیز عامل دیگری است که بر پذیرفته شدن یا نشدنتان تاثیر می گذارد. هر چه جوان تر باشید، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کاری کانادا خواهید داشت. در جدول زیر سن و امتیاز متناسب با آن را آورده‌ ایم:

سن متقاضی
کمتر از ۱۸ سال ۰
۳۵ - ۱۸ سال ۱۲ امتیاز
۳۶ سال ۱۱ امتیاز
۳۷ سال ۱۰ امتیاز
۳۸ سال ۹ امتیاز
۳۹ سال ۸ امتیاز
۴۰ سال ۷ امتیاز
۴۱ سال ۶ امتیاز
۴۲ سال ۵ امتیاز
۴۳ سال ۴ امتیاز
۴۴ سال ۳ امتیاز
۴۵ سال ۲ امتیاز
۴۶ سال ۱ امتیاز
۴۷ سال یا بیشتر ۰ امتیاز

پیشنهاد کاری

اگر هنگام ارائه درخواست ویزای کار، از سوی یک شرکت معتبر، پیشنهاد کاری یک ساله و تمام وقت داشته باشید، می توانید ۱۰ امتیاز دیگر بگیرید. این شغل باید در دسته شغل‌هایی از گروه ۰، A یا B باشد. در این غیر این صورت امتیازی به شما تعلق نخواهد گرفت. دسته بندی NOC مشاغل در کانادا را می‌توانید در لینک زیر پیدا کنید:

تطبیق پذیری

میزان تطبیق پذیری شما و همسر یا همراهی که قصد دریافت ویزای همراه برایش را دارید، می تواند برایتان ۱۰ امتیاز به ارمغان بیاورد. پایین تر عواملی که به امتیاز شما اضافه می کنند را آورده‌ایم تا میزان تطبیق پذیری و امتیاز حاصل از آن را برای خود و همراهتان را پیش از ارائه درخواست ویزا بررسی کنید:

سطح زبان همراه (۵ امتیاز)

اگر همسر یا همراه شما در هر یک از مهارت های زبانی (نوشتار، خواندن، شنیدن و گفتار) یکی از دو زبان رسمی کانادا (انگلیسی یا فرانسه) CLB4 به بالا داشته باشد، ۵ امتیاز به امتیاز های شما اضافه خواهد شد.

تحصیل در کانادا (۵ امتیاز برای هر یک از شما)

گذراندن یک دوره تحصیلی حداقل ۲ ساله در کانادا امتیاز مثبتی برای هر دو شما به حساب می آید. هر یک از شما با گذراندن دو سال در مقطع راهنمایی یا دبیرستان می توانید ۵ امتیاز بیشتر به دست آورید.

سابقه کار کانادا (۱۰ امتیاز برای متقاضی و ۵ امتیاز همراه)

مشغولیت متقاضی به کارهای رده ۰، A یا ‌B دسته بندی NOC اگر حداقل ۱ سال با اجازه و ویزای معتبر از سمت دولت کانادا، طول بکشد ۱۰ امتیاز بیشتر به او اختصاص می دهد. سابقه کاری مرتبط و قانونی همسر نیز ۵ امتیاز بیشتر خواهد داشت.

خویشاوند ساکن کانادا (۵ امتیاز)

اگر هر یک از شما (متقاضی یا همراهش) خویشاوند زنده‌ ای که بالای ۱۸ سال سن دارد و شهروند کانادا است یا اقامت دائم کانادا را دریافت کرده است، داشته باشد، ۵ امتیاز دریافت خواهید کرد. نسبت‌های خویشاوندی معتبر برای کسب این امتیاز از دولت کانادا والدین، مادربزرگ و پدربزرگ، فرزند، نوه، خواهر یا برادر، خاله، دایی، عمو یا عمه و برادرزاده یا خواهرزاده هستند.

میزان تطبیق پذیری خود و همراهتان را پیش از ارائه درخواست ویزا کار کانادا بررسی کنید

تماس با ما

  • شماره تماس: 88790181-021
  • شماره تماس: 88791340-021
  • ایمیل: Info@persianradin.com
  • آدرس: تهران، جردن، بلوار آفریقا، خیابان قبادیان شرقی، پلاک ۵، طبقه اول، واحد ۴

صفحات اجتماعی

نمایندگی مراکز

    کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به شرکت پارس رادین میباشد