تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند در سالهای اخیر مورد توجه بسیاری از دانشجویان در سرتاسر جهان قرار گرفته است. دانشجویان ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نشدند و آنها نیز علاقه بسیاری به تحصیل در نیوزلند پیدا کرده اند.

تحصیل در نیوزلند مزایای بسیاری دارد که در ادامه این مقاله بیشتر به آنها خواهیم پرداخت و همچنین تحصیل در نیوزلند را از تمامی جهات بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

شما با تحصیل در نیوزلند فرصت تحصیل در کشوری را خواهید داشت که بدون شک جزء موفق ترین کشورهای جهان در تمامی بخش هاست. اقتصاد، علم و فناوری جزء مسائلی است که نیوزلند در آنها بسیار موفق عمل کرده است. صنعت عظیم گردشگری این کشور تنها مختص به جذب توریست نشده و طبق آخرین اطلاعات بیش از 50000 دانشجوی بین المللی در کالج ها، دانشگاه ها و سایر موسسات آموزشی این کشور مشغول به تحصیل هستند که این موضوع قطعا بر پیشرفت سیستم آموزش نیوزلند تأثیرات بسزایی داشته است.

بورسیه اراسموس که نام کامل آن بورسیه اراسموس موندوس Erasmus Mundus است، برنامه بورس آموزشی تحت حمایت اتحادیه اروپاست که با هدف سازمان دهی تبادل دانشجو بین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اروپا و سایر نقاط جهان راه اندازی شده است.

مقدمه ای بر تحصیل در نیوزلند

نیوزلند با نام رسمی قلمرو همسود نیوزلند (Commonwealth of New Zealand) که در کشور ما با نام «زلاند نو» نیز گاهاً شناخته می شود، با حدود 5 میلیون نفر جمعیت، کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام و قاره اقیانوسیه است. این کشور از دو جزیره بزرگ و تعداد زیادی جزیره کوچک تشکیل شده و مناطق خودمختار نیووی، جزایر کوک، توکلائو و راس را هم در بر می‌گیرد.

نیوزلند فاصله زیادی با دیگر خشکی‌های کره زمین دارد، به ‌طوریکه استرالیا نزدیک ترین همسایه این سرزمین در دو هزار کیلومتری آن قرار دارد، دریای میان این دو کشور به دریای تاسمان معروف است. نزدیک ترین همسایگان این کشور از شمال جزایر تونگا، فیجی، نیوکالدونیا هستند. نیوزلند بیش از ۸۰ میلیون سال از خشکی ‌های دیگر زمین جدا بوده‌است و این موجب شده تا مجموعه منحصربه‌فردی از جانوران و گیاهان را در خود جای دهد.

نیوزلند یکی از آخرین سرزمین‌هایی است که انسان پا به آن گذاشت. پولینزی‌ها در حدود سال‌های ۱۲۵۰ تا ۱۳۰۰ میلادی نخستین انسان‌هایی بودند که وارد جزایر نیوزیلند شدند و فرهنگ مائوری را شکل دادند. آبل تاسمان دریانورد هلندی نخستین اروپایی بود که در سال ۱۶۴۲ وارد نیوزیلند شد. در سال ۱۸۴۰ بزرگان مائوری در قراردادی با پادشاهی بریتانیا این سرزمین را مستعمره بریتانیا اعلام کردند که تا امروز نیز برقرار است. رئیس حکومت نیوزلند، ملکه الیزابت دوم (ملکه بریتانیا) است، فرماندار کل که با پیشنهاد پارلمان نیوزلند انتخاب می‌شود، مسئولیت امضای قوانین را برعهده دارد، هر چند قدرت او و ملکه کاملاً تشریفاتی است و پارلمان که در انتخابات عمومی برگزیده می‌شود، تنها مرجع قانون‌گذاری در کشور است و نخست‌وزیر را که در رأس قوه مجریه و هیأت دولت قرار می‌گیرد، انتخاب می‌کند.

واحد پول رسمی نیوزلند، دلار نیوزلند است (هر دلار نیوزلند در اوایل تیر ماه 1399 تقریباً معادل 13000 تومان معامله می شود) و ولینگتون پایتخت و آوکلند، کرایست چرچ، همیلتون و دنیدن از شهرهای بزرگ نیوزلند به ‌شمار می ‌روند.

تا پیش از ورود اروپاییان به نیوزلند، مائوری ها از آیین دیرینه و بدوی خود پیروی می‌کردند، ولی امروزه مسیحیت مهم‌ترین دین نیوزلند است. ۴۹٪ مردم این کشور مسیحی هستند، ۴2٪ مردم خود را بدون اعتقاد به مذهب معرفی کرده‌اند و مذاهب دیگر هم 9 درصد جمعیت نیوزیلند را تشکیل می‌دهند. در نیوزلند دین از حکومت جدا بوده و طبق قانون، دین و مذهب آزاد بوده و هر کس می‌تواند آئین‌های ویژه دینی خود را آزادانه به جا بیاورد.

تحصیل در دانمارک با توجه به اینکه زندگی در این کشور بسیار لذت بخش است، طرفداران بسیاری دارد و گاه دانشجویان ایرانی سطح رفاه عالی در این کشور را به تحصیل در دانشگاه های بهتر در سایر کشورها ترجیح می دهند. تحصیل در دانمارک موضوع مقاله زیر از سایت موسسه اعزام دانشجو پارس رادین است.

دلایل تحصیل در نیوزلند

نیوزلند به واسطه صنعت کشاورزی و دامپروری قوی خود، وضعیت اقتصادی بسیار مناسبی در سطح بین المللی دارد؛ به طوری که نیوزلند در سال 2020 در فهرست کشورهای جهان بر پایه سرانه تولید ناخالص داخلی در رتبه 19 جهان قرار دارد؛ بالاتر از فرانسه، انگلیس، ژاپن و ایتالیا!

در سال های اخیر، دولت این کشور توجه بسیاری نسبت به مقوله آموزش داشته است و در این راه از تجارب کشورهای موفقی مثل استرالیا و انگلیس نیز بهره جسته است. دانشگاه های نیوزلند سطح علمی خوبی در دنیا دارند که این موضوع می تواند به تنهایی هر دانشجوی ایرانی را علاقه مند به تحصیل در نیوزلند کند. هزینه زندگی و تحصیل در نیوزلند نیز کاملا منطقی و معقولانه است که فاکتور مهمی در مزایای تحصیل در نیوزلند محسوب می شود.

شما با تحصیل در نیوزلند، علاوه بر تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های معتبر و بین المللی این کشور، در سرزمینی زندگی خواهید کرد که آرزوی گردشگران سراسر دنیاست؛ زیرا که نیوزلند به راستی یکی از زیباترین کشورهاست.

هزینه تحصیل در نیوزلند

برای تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی نیاز به گذارندن دوره A-Level یا دوره Foundation در انگلیس دارید. اما هر یک از این دوره ها چیستند؟ چه زمانی باید در دوره A-Level شرکت کنیم و چه زمانی در دوره Foundation؟ هر یک از این دوره ها ما را برای شرکت در چه رشته هایی آماده می کند؟ در این مقاله پاسخ این سوال و بسیاری از سوال های دیگری که برای شما پیش آمده را خواهیم داد.

تحصیل در نیوزلند؛ مقطع کارشناسی

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی یا لیسانس، 3 سال به طول می انجامد.

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی امکان پذیر است. برای تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی به مدرک آیلتس با نمره 6 و یا تافل معادل آن نیاز دارید.

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی منوط به داشتن دیپلم دوازده ساله است. 

همچنین ارائه انگیزه نامه (SOP) می تواند بر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

 

 

مدارک لازم برای تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی:

برای اخذ پذیرش یک دانشگاه نیوزلندی در مقطع لیسانس به موارد زیر نیاز دارید:

 • اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی 12 ساله به همراه ریز نمرات
 • مدرک زبان آیلتس با نمره 6 (و یا تافل معادل آن)
 • انگیزه نامه (SOP) که باعث افزایش شانس شما می شود.

تحصیل در نیوزلند؛ مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس معمولا بین  1 تا 2 سال به طول می انجامد.

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد نیز همانند مقطع کارشناسی به مدرک آیلتس نیاز دارید که البته حداقل نمره برای این مقطع، نمره 6 و یا تافل معادل آن است.

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد منوط به داشتن دیپلم دوازده ساله و لیسانس معتبر است.

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد همانند تحصیل در ایران، علاوه بر آزمون شامل پایان نامه نیز می شود و تمامی دانشجویان باید در انتهای تحصیل خود آن را ارائه کنند.

 

مدارک لازم برای تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد:

برای اخذ پذیرش یک دانشگاه نیوزلندی در مقطع فوق لیسانس به موارد زیر نیاز دارید:

 • اصل مدرک دیپلم و ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی 
 • اصل مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات
 • مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 (و یا تافل معادل آن)
 • سابقه کاری مرتبط با تحصیلات و داشتن رزومه علمی قوی شانس اخذ پذیرش را بالا می برد.

تحصیل در نیوزلند؛ مقطع دکترا

تحصیل در نیوزلند در مقطع دکترا بین 3 تا 5 سال به طول می انجامد.

شما برای تحصیل در نیوزلند در مقطع دکترا به مدرک زبان آیلتس با نمره 7 نیاز دارید.

تحصیل در نیوزلند در مقطع دکترا کار چندان آسانی نیست و این کار نیازمند یک نامه قبولی از یک استاد راهنما (برای همکاری در پروژه علمی) جهت اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع است. تحصیل در نیوزلند در مقطع دکترا می تواند موجب اخذ اقامت این کشور برای دانشجویان گردد. همچنین مدرک تحصیل در نیوزلند در مقطع دکتری دارای اعتبار بالایی در جهان می باشد.

داشتن مقالات و رسالات بین المللی و مکاتبه با اساتید دانشگاه های نیوزلندی برای جلب نظر یک استاد سوپروایزر و همچنین رزومه کاری قوی، شانس اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه های نیوزلند برای تحصیل در مقطع دکترا را بالا می برد.

مدارک لازم برای تحصیل در نیوزلند در مقطع دکترا:

برای اخذ پذیرش یک دانشگاه نیوزلندی در مقطع دکترا به موارد زیر نیاز دارید:

 • اصل مدرک دیپلم و ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • اصل مدرک لیسانس و ریز نمرات دانشگاهی
 • اصل مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات دانشگاهی
 • مدرک زبان آیلتس با نمره 7 (و یا تافل معادل آن)
 • رسالات و مقالات علمی معتبر و بین المللی
 • طرح پژوهشی پیشنهادی (پروپوزال) قوی

تحصیل در انگلیس همواره متقاضیان زیادی داشته است. دلیل آن هم سطح علمی و پژوهشی بالای دانشگاه های انگلیس است. ارائه رشته های مختلف به زبان انگلیسی، تحصیل در انگلیس را به یکی از محبوب ترین مقصد مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است. در مقاله زیر شرایط، دلایل، مزایا و تمام زوایای تحصیل در انگلیس را بررسی خواهیم کرد.

مدارک لازم برای تحصیل در نیوزلند

علاوه بر مدارکی که برای تحصیل در نیوزلند در تمامی مقاطع دانشگاهی در بالا گفتیم، مدارک لازم دیگری نیز برای تحصیل در نیوزلند و اخذ ویزای دانشجویی نیوزلند وجود دارد که باید برای اخذ ویزای تحصیلی به سفارت ارائه دهید.

این مدارک لازم برای تحصیل در نیوزلند عبارتند از:

 • پاسپورت دارای اعتبار به همراه فتوکپی پاسپورت
 • 4 قطعه عکس پاسپورتی
 • نامه پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه نیوزلندی
 • معرفی محل اقامت دانشجو به هنگام تحصیل در نیوزلند
 • ارائه انگیزه نامه (SOP) که هدف دانشجو از تحصیل در نیوزلند را بیان می کند.
 • مدارک مربوط به شهریه سالیانه پرداخت شده دانشگاه و یا مدرک بورسیه تحصیلی
 • نامه تمکن مالی
 • نامه سلامت پزشکی
 • بیمه نامه معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه

بورسیه تحصیلی استرالیا برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند، مهم است. در مقاله زیر سعی می کنیم به سوالات شما در خصوص انواع بورسیه تحصیلی استرالیا، ‌شرایط دریافت آن ها، نحوه دریافت و هزینه های تحت پوشش بورسیه تحصیلی استرالیا، پاسخ دهیم.

دلایل تحصیل در نیوزلند

نیوزلند در سال ۲۰۱۶ میلادی طرح پیشنهادی پرچم جدید خود (پرچم سمت راست) را به همه‌پرسی گذاشت که به دلیل مخالفت ۵۶.۶ درصد از رای‌دهندگان این طرح تصویب نشد. در طرح جدید از یک برگ سرخس به عنوان یکی از نمادهای این کشور استفاده شده بود.

هزینه تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند با اینکه هم سطح تحصیل در استرالیاست اما به مراتب هزینه های کمتری برای دانشجوی ایرانی به همراه خواهد داشت.

هزینه تحصیل در نیوزلند، بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل،  در مقطع کارشناسی سالانه بین 10000 تا 18000 دلار نیوزلند و  در مقطع کارشناسی ارشد سالانه بین 14000 تا 25000 دلار نیوزلند می باشد.

هزینه تحصیل در نیوزلند در مقطع دکترا بخاطر اینکه بخشی از شهریه توسط دولت پرداخت می شود، بسیار کمتر است؛ به طوریکه هزینه تحصیل در نیوزلند در مقطع دکترا تنها بین 5000 تا 10000 دلار نیوزلند در سال است.

علاوه بر هزینه تحصیل در نیوزلند، دانشجویان خارجی هزینه زندگی روزمره نیز دارند که این هزینه ها شامل هزینه مسکن، خوراک، پوشاک، خرید کتاب، تفریحات و… می باشد که هزینه ماهیانه ای در حدود 1200 تا 1700 دلار نیوزلند را شامل می شود.

اجازه کار در حین تحصیل در نیوزلند

طبق قانون، شما با تحصیل در نیوزلند اجازه کار برای ساعات محدودی را خواهید داشت. بر اساس قانون، دانشجویان بین المللی، این اجازه را دارند تا در طول سال تحصیلی در نیوزلند در تمامی مقطع در حین ترم تحصیلی 20 ساعت در هفته کار کنند. البته هیچ محدودیتی برای ساعت کردن در هنگام تعطیلات تابستانی وجود ندارد.

این در حالیست که برخی از دانشجویان مقطع دکترا می توانند بدون محدودیت در تعداد ساعت، در حین تحصیل مشغول به کار شوند.

حداقل دستمزد در نیوزلند، ساعتی 15 دلار نیوزلند است و شما بسته به مدرک تحصیلی و توانایی های خود می توانید ساعتی 15 تا 20 دلار نیوزلند درآمد کسب کنید و از این طریق بخش قابل توجهی از هزینه های زندگی و تحصیل در نیوزلند را تأمین کنید. اگرچه این حق کار محدود نمی تواند تمامی هزینه های تحصیل در نیوزلند را جبران کند اما شما می توانید با کسب بورسیه های تحصیلی، از پس مخارج زندگی و تحصیل در نیوزلند به راحتی بربیایید.

همه می دانند که بی شک یادگیری هر زبانی در محیط، بهترین و سریع ترین روش است. برای همین یادگیری زبان فرانسه در فرانسه می تواند به شما در یادگیری سریع تر و با کیفیت تر کمک کند. علاوه بر این هدف خیلی از متقاضیان یادگیری زبان فرانسه در فرانسه، هموار تر کردن راه تحصیل در فرانسه است. در مقاله زیر قصد داریم یادگیری زبان فرانسه در فرانسه را از تمام زوایا بررسی کنیم.

بورسیه تحصیلی در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند با تمام مزایایی که دارد، با توجه به قیمت کنونی دلار نیوزلند (تقریباً 13000 تومان در تیر 1399) برای دانشجویان ایرانی بسیار گران است. از این رو، شما بعنوان دانشجوی متقاضی تحصیل در نیوزلند باید نسبت به اخذ بورسیه های تحصیلی اقدام کنید.

بورسیه های تحصیلی متعددی از طرف دولت نیوزلند و دانشگاه های این کشور به دانشجویان بین المللی اعطا می شود که برخی از آنها عبارتند از:

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه کانتربری که برای دانشجویان مقطع کارشناسی است و کمک هزینه ای به مبلغ 10000 تا 20000 دلار نیوزلند به صورت سالانه به دانشجو پرداخت می شود.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه اوکلند که برای دانشجویان بین المللی کشور های در حال توسعه در نظر گرفته شده است و در زمینه اقتصاد، مدیریت، علم و فناوری می باشد. برای شرکت در این بورس حداقل مدرک لیسانس با رزومه قوی و همچنین حداقل دو سال سابقه کاری می باشد.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه اوتاگو که برای تامین مالی دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده و در رشته های علوم بهداشتی، علوم انسانی و بیزنس می باشد و سالانه مبلغ ۱۳۰۰۰ دلار برای کمک هزینه تحصیل در نظر گرفته شده است.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه ویکتوریا که برای مقطع کارشناسی ارشد به صورت پژوهش و تحقیق تمام وقت در نظر گرفته شده است و سالیانه مبلغ ۱۵۰۰۰ دلار برای این بورسیه پرداخت می شود.
بورسیه تحصیلی در نیوزلند

آوکلند (Auckland) پرجمعیت‌ترین شهر در کشور نیوزیلند است. جمعیت آوکلند با احتساب حومه بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر است. جمعیت مرکز شهر آوکلند خود به تنهایی قریب به چهارصد و پنجاه هزار نفر است و بیشتر ایرانیان مقیم نیوزیلند در این شهر اقامت دارند.

تحصیل در قبرس به دلایل بسیاری می تواند مورد توجه دانشجویان ایرانی قرار گیرد. شما با تحصیل در قبرس علاوه بر فرصت تحصیل در یکی از کشورهایی که دانشگاه های خوبی دارد، فرصت این را دارید که با هزینه های نسبتاً معقولی تحصیل کنید.

دانشگاه های نیوزلند

دانشگاه های نیوزلند وضعیت نسبتاً خوبی نیز در رتبه بندی QS دارند. از دانشگاه های برتر نیوزلند در سال 2020 می توان موارد زیر را نام برد:

 • دانشگاه آوکلند (University of Auckland) با رتبه 81 جهان

 • دانشگاه اوتاگو (University of Otago) با رتبه 184 جهان

 • دانشگاه ویکتوریای ولینگتون (Victoria University of Wellington) با رتبه 223 جهان

 • دانشگاه کانتربری (University of Canterbury) با رتبه 270 جهان

 • دانشگاه ماسی (Massey University) با رتبه 272 جهان

 • دانشگاه وایکاتو (University of Waikato) با رتبه 375 جهان

 • دانشگاه لینکلن (Lincoln University) با رتبه 387 جهان

 • دانشگاه صنعتی آوکلند (Auckland University of Technology) با رتبه 437 جهان

موسسه اعزام دانشجو و مهاجرتی پارس رادین با بیش از 10 سال تجربه موفق در امر اعزام دانشجو به خارج از کشور، آماده مشاوره به شما دوستان علاقه مند به تحصیل در نیوزلند است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در نیوزلند با مشاوران ما در پارس رادین ارتباط برقرار کنید.

شما همچنین می توانید با ارزیابی رایگان مدارک خود، شانس خود را برای تحصیل در نیوزلند امتحان کنید. با پُر کردن فرم ارزیابی مدارک، مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.

تماس با ما

 • شماره تماس: 88790181-021
 • شماره تماس: 88791340-021
 • ایمیل: Info@persianradin.com
 • آدرس: تهران، جردن، بلوار آفریقا، خیابان قبادیان شرقی، پلاک ۵، طبقه اول، واحد ۴

صفحات اجتماعی

نمایندگی مراکز

  کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به شرکت پارس رادین میباشد