ویزای شنگن

ویزای شنگن

پارس رادین

ویزای شنگن

شما می توانید با ویزای شینگن اروپا به تمامی کشورهای عضو پیمان اروپا سفر نمایید. بسیاری از ایرانیان رویای سفر به اروپا را در سر دارند. برای سفر به کشورهای اروپایی، گرفتن ویزا الزامی است. اروپا از نظر ویزا گرفتن برای ایرانی ها، به سه منطقه بریتانیا، منطقه شینگن و کشورهای اتحادیه اروپا و اروپای شرقی تقسیم می شود.
ویزای شینگن چیست ؟
ویزای شینگن سندی است که برای سفر به/ دیدار از کشورهای منطقه شینگن از جانب مقام های مربوطه، برای شخص متقاضی صادر می شود.
کشورهای عضو شینگن
منطقه شینگن شامل 26 کشور است که با یکدیگر توافق کرده اند شهروندان شان آزادانه و مانند یک کشور واحد در سراسر آن مسافرت کنند. از میان 26 کشور متعهد به توافق نامه یا پیمان شینگن، 22 کشور عضو اتحادیه اروپا و 4 کشور عضو انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) هستند. اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوییس و لیختن اشتاین؛ کشور های عضو شینگن می باشند.
چه کسانی به ویزای شینگن نیاز دارند؟
شهروندان کشورهای غیر عضو شینگن برای ورود به قلمروی شینگن، لزومی به گرفتن ویزای شینگن ندارند. هرچند، موارد استثنائی نیز برای این قانون وجود دارد؛ چرا که برخی از کشورهایی که عضو پیمان شینگن نیستند، هم چنان می توانند بدون ویزا به قلمروی شینگن وارد شوند.
مدارک لازم برای ویزای شینگن
به منظور سفر به یک یا چند کشور حوزه شینگن، طبق آن چه پیش تر بدان اشاره گردید، باید با مراجعه به سفارت/کنسولگری های معین درخواست ویزای شینگن نمود. هرچند، مشابه با نحوه درخواست ویزا از هر کشور دیگر، داشتن برخی شرایط خاص برای پیگیری درخواست الزامی است. نسخه واحد از اسناد مورد نیاز، به همراه برخی اطلاعات اضافی به شکل مبسوط در بخش مدارک لازم برای ویزای شینگن توضیح داده و فهرست شده اند. هم چنین فرم درخواست ویزای شینگن یک سند رایگان است که در سایت سفارت هر یک از کشور های نام برده، در دسترس همگان قرار گرفته است.
انواع ویزای شینگن
بر اساس ماهیت و هدف از سفر، انواع ویزای شینگن وجود دارد که از جانب سفارت یا کنسولگری های معین صادر می شوند.
 • ویزای عادی شینگن (USV)
 • ویزای عادی شینگن به مثابه روادید یکی از کشورهای عضو منطقه شینگن برای حمل و نقل یا اقامت در منطقه مورد نظر است که برای مدت زمانی خاص و در بیشینه بازه زمانی، تا 90 روز در هر دوره شش ماهه اعتبار دارد که شروع آن، از تاریخ ورود شخص به منطقه شینگن آغاز می شود. با توجه به نوع هدف از سفر، ویزای عادی شینگن به سه دسته “A” ، “ B ” ، و “ C ” تقسیم می شود.
 • ویزای معتبر در منطقه محدود (LTV)
 • این نوع از ویزا تنها امکان سفر به کشور صادرکننده ویزای شینگن یا در برخی موارد، به کشورهای دیگری از منطقه شینگن را برای فرد متقاضی فراهم می نماید که نام آنها به صورت خاص هنگام درخواست ویزا، اشاره شده باشند. به غیر از کشورهایی که نامشان هنگام درخواست ویزا اشاره شده باشند، این گونه خاص ویزا، برای سفر به کشورهای دیگر عضو شینگن که نامی از آنها برده نشده اند، معتبر نیست.
 • ویزای ملی
 • ویزای ملی دسته ی “D ” به افرادی اعطا می شود که برای تحصیل، کار یا اقامت دائم، وارد یکی از کشورهای شینگن شوند. البته ویزای ملی به افرادی اعطا می شود که قصد دارند در دوره زمانی خاص یا با هدفی مشخص، در یکی از کشورهای شینگن اقامت کنند و بدیهی است که پس از پایان دوره مشخصی، باید به کشورشان بازگردند.
هزینه ویزای شینگن
هنگام درخواست ویزا، هر یک از درخواست کنندگان، باید اقدام به پرداخت هزینه غیر قابل بازگشتی برای ویزا نمایند. هزینه ویزای شینگن بسته به نوع ویزا، سن درخواست کننده و برخی موارد دیگر متفاوت است.
 • ویزای ترانزیت فرودگاهی 60.00 یورو
 • ویزا برای اقامت کوتاه، کم تر از 90 روز 60.00 یورو
 • ویزا برای اقامت طولانی، بیش از 90 روز 100 یورو
بیمه مسافرتی ویزای شینگن
شهروندان کشورهایی که برای ورود به منطقه شینگن ملزم به دریافت ویزا هستند، چه به صورت فردی یا گروهی یا توریستی و چه با هدف کسب و کار، ملزم به خرید بیمه مسافرتی هستند که تمام روزهای اقامت شان را در منطقه شینگن، پوشش دهد. این بیمه باید در سراسر قلمروی کشورهای عضو شینگن معتبر باشد و تمام دوره زمانی را که شخص قصد اقامت یا عبور از این منطقه را دارد، پوشش دهد. حداقل پوشش باید 30،000 یورو باشد.

تماس با ما

 • شماره تماس: 88790181-021
 • شماره تماس: 88791340-021
 • ایمیل: Info@persianradin.com
 • آدرس: تهران، جردن، بلوار آفریقا، خیابان قبادیان شرقی، پلاک ۵، طبقه اول، واحد ۴

صفحات اجتماعی

نمایندگی مراکز

  کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به شرکت پارس رادین میباشد