انگیزه نامه

انگیزه نامه

پارس رادین
انگیزه نامه که به اختصار تحت عنوان SOP (Statement Of Purpose) از آن یاد می شود، در حقیقت نامه ای است که توسط دانشجوی متقاضی نوشته می شود. انگیزه نامه یکی از مهمترین مدارک در گرفتن پذیرش و بورسیه تحصیلی است و باید در زمان تعیین شده جهت درخواست پذیرش تحصیلی (Deadline)، به همراه سایر مدارک مورد نیاز به دانشگاه مورد نظر، ارسال شود. مهم ترین نکته ای که در نوشتن انگیزه نامه باید به آن توجه داشته باشید، این است که تمامی مدارک و اسناد مربوط به سوابق پیشین شما بوده و شما تنها از طریق انگیزه نامه می توانید برنامه ها و اهداف مورد نظرتان برای آینده و همچنین علایق و در یک کلام، هدف اصلی خود از ادامه تحصیل، را برای اساتید و دانشگاه مورد نظر، تشریح نمایید.
در هنگام نگارش انگیزه نامه باید به ابعاد و نکات مختلفی توجه خود را معطوف دارید که در زیر، به چند از مهمترین این موارد اشاره شده است:
 • دلیل انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر برای ادامه تحصیل
 • برنامه های آتی شما پس از فارغ التحصیلی در رشته و از دانشگاه مورد نظر
 • توانمندی ها و شایستگی های خود برای دریافت پذیرش و اعلام برتری خود نسبت به دیگر متقاضیان
 • ساختار انگیزه نامه با ساختار رزومه تحصیلی بسیار متفاوت بوده و شما نباید صرفا به صورت تیتر وار تمامی تجربیات کاری و تحصیلی خود را اعلام کنید، بلکه باید قادر باشید تا اساتید و تیم ارزیابی مدارک دانشگاه مورد نظر را متقاعد سازید که شما با اهداف و دلایلی روشن و البته منطقی، رشته و دانشگاه مورد نظر را انتخاب کرده اید و همخوانی و تناسب لازم بین توانمندی ها و سوابق علمی و پژوهشی شما، با رشته مورد نظر وجود دارد.
 • در اخر، اگر قصد دارید تا برای بیش از یک دانشگاه درخواست پذیرش تحصیلی خود را ارسال نمایید، بهتر است برای هر یک از دانشگاه ها، یک انگیزه نامه تهیه کنید، چرا که هر دانشگاه و رشته، با دانشگاه و رشته دیگر متفاوت است و شما باید به طور خاص، در مورد برنامه های خود برای ادامه تحصیل در آن دانشگاه و آن رشته مشخص توضیحات لازم را ارائه نمایید.
انگیزه نامه
با توجه به میزان اهمیت نگارش یک انگیزه نامه قوی و مستدل در موفق بودن پرونده پذیرش تحصیلی شما، متخصصان موسسه مهاجرتی پارس رادین با داشتن تجربه و تخصص بالا در زمینه پذیرش تحصیلی و با بهر گیری از اساتید و نخبگان این مرز و بوم، یاری رساننده شما در زمینه آماده سازی انگیزه نامه، برای ارسال به دانشگاه ها و موسسات خارج از کشور می باشد. با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

 • شماره تماس: 88790181-021
 • شماره تماس: 88791340-021
 • ایمیل: Info@persianradin.com
 • آدرس: تهران، جردن، بلوار آفریقا، خیابان قبادیان شرقی، پلاک ۵، طبقه اول، واحد ۴

صفحات اجتماعی

نمایندگی مراکز

  کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به شرکت پارس رادین میباشد