ویزای دانش آموزی

اخذ ویزای دانش آموزی

اخذ ویزای دانش آموزی از جمله راه هایی است که افراد در سال های اخیر برای مهاجرت قانونی بدان تکیه می کنند. می توان گفت کانادا و انگلیس بهترین کشورها برای ویزای دانش آموزی هستند که در این مقاله بیشتر با آن ها و راه های کسب ویزای دانش آموزی آشنا می شویم.

تحصیل در کانادا

کانادا کشوری با فرهنگی غنی است که از دانش آموزان و دانشجویان خارجی استقبال می کند. در کانادا سالانه بیشتر از 130000 دانش آموز و دانشجوی بین المللی وجود دارد.

کانادا امکانات زیادی در اختیار دانشجویان و دانش آموزان خود قرار می دهد و در عرصه فعالیت های بین المللی نیز می درخشد. درباره سیستم تحصیلی کانادا می توان گفت که جزء ممتازترین سیستم های آموزشی در دنیاست.

مزایای تحصیل در کانادا

کانادا هر ساله به عنوان یکی از بهترین کشورهای دنیا برگزیده می شود و دارای کیفیت زندگی بالایی می باشد. مردم کانادا تحصیل کرده ترین مردم در جهانند و همچنین کانادا دارای تعداد زیادی شهروند ایرانی است که برای دانشجویان و دانش آموزان حسنی دیگر تلقی می گردد.

همچنین شما می توانید 90 روز پس از فارغ التحصیلی در کانادا بمانید. از دیگر مزایای این کشور می توان به این اشاره نمود که دانش آموزان و دانش جویان در این کشور می توانند پس از فارغ التحصیلی برای دریافت اقامت دائمی اقدام نمایند. کانادا با اینکه در زمینه تحصیلی و کاری بسیار ممتاز است، در زمینه اعطای اقامت سختگیری خاصی انجام نمی دهد. همچنین دانش آموزان و دانشجویان در حین تحصیل در کانادا دارای اجازه قانونی برای کار می باشند. کانادا دارای صنعت، تجارت و اقتصاد قوی در سطح جهانی است که این موضوع در نرخ کم بیکاری این کشور تأثیر گذار است.

مزایای تحصیل در کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا

بسیاری از والدین خواهان تحصیل فرزندانشان در یک کشور پیشرفته هستند. والدین می توانند از طریق ویزای تحصیلی دانش آموزی کانادا، فرزندان زیر ۱۸ سال خود را برای ادامه تحصیل در مقاطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان به کانادا بفرستند.

کشور کانادا با بهره مندی از بالاترین سطوح آموزشی و علمی، یکی از پیشرفته ترین و بهترین سیستم های آموزشی را دارد. دانش آموزانی که در کانادا تحصیل می کنند، علاوه بر بهره مندی از یک سطح بالای علمی و آموزشی، از آینده شغلی و تحصیلی چشمگیری نیز برخوردار خواهند بود.

یادگیری زبان انگلیسی برای دانش آموزان، معاشرت با همسالان از ملیت های مختلف، استفاده از بهترین امکانات و تجهیزات علمی و آموزشی، اولویت در اخذ پذیرش در دانشگاه در مقایسه با دانشجویان بین المللی از مزایای دارندگان ویزای تحصیلی دانش آموزی کانادا می باشد.

دانش آموزانی که از طریق ویزای تحصیلی به کانادا وارد می شوند، در ابتدای ورود به مدرسه از نظر سطح علمی ارزیابی می شوند و بر اساس نتیجه آزمون سطح تحصیلی آنها تعیین می گردد. دانش آموزانی که نیاز به تقویت زبان انگلیسی خود دارند، در کنار دروس تحصیلی در کلاس های زبان نیز شرکت می کنند. دانش آموزان نیازی به انجام امتحان زبان برای ورود به کانادا و یا اخذ ویزای تحصیلی ندارند.

والدین دانش آموزانی که از طریق ویزای تحصیلی به کانادا وارد می شوند، در صورتی که واجد شرایط باشند می توانند جهت همراهی فرزند خود در کانادا از طریق ویزای همراه (ویزای توریستی) اقدام نمایند.

 • ویزای دانش آموزی کانادا
 • ویزای دانش آموزی کانادا

  سال تحصیلی در کانادا

  سال تحصیلی در کانادا برای دانش آموزان از مقطع دبستان تا دبیرستان از اواسط شهریور شروع و تا انتهای دی ماه ادامه دارد. مقاطع تحصیلی برای دانش آموزان در کانادا به مهد کودک ۴ تا ۶ سال، دبستان یا همان ابتدایی ۶ تا ۱۴ سال و دبیرستان ۱۴ تا ۱۸ سال تقسیم می شود.

  مقطع دبیرستان در کانادا در هر سال تحصیلی به ۲ ترم تقسیم شده که هر سال دانش آموزان به کمک مشاوران تحصیلی در هر ترم ۴ واحد را انتخاب می کنند که در مجموع در پایان سال ۸ واحد را پشت سر خواهند گذاشت. واحد های انتخابی بر اساس رشته ای که دانش آموز قصد تحصیل در آن را در دانشگاه دارد انتخاب می شود.

  هزینه تحصیل در کانادا

  هزینه تحصیل در مدارس دولتی کانادا برای دانش آموزان بین المللی سالانه حدود 10 تا 14 هزار دلار می باشد؛ این قیمت در مدارس خصوصی بالاتر بوده و بسته به نوع امتیازات و امکانات مدرسه متغیر می باشد.

  دانش آموزانی که قصد تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی در کانادا را دارند، در صورتی که بدون والدین به مهاجرت اقدام نمایند؛ می توانند در یکی از منازل خانواده های کانادایی، به انتخاب خود و با نظارت خانواده شان اقدام نمایند که از مزایای این روش می توان به این مورد اشاره نمود که این افراد با سرعت بالایی با زبان و فرهنگ کشور کانادا آشنا می شوند.

  به یاد داشته باشید که برای ویزای دانش آموزی کانادا شما باید سابقه کیفری و قضایی نداشته باشید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کشور کانادا و شرایط اقامت در کانادا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

  ویزای دانش آموزی انگلیس

  دومین کشوری که برای اخذ ویزای دانش آموزی توصیه می شود، انگلیس است. انگلیس کشوری است که برای تحصیلات ارزش بسیاری قائل بوده و دارای 12 دانشگاه در صدر دانشگاه های برتر جهانی می باشد.

  بی شک کشور انگلیس نیازی به تعریف و معرفی ندارد. انگلیس دارای 400000 دانشجو و دانش آموز بین المللی است و علاوه بر فرهنگ و تمدن قوی دارای اقتصاد و سیستم آموزشی قدرتمندی نیز می باشد. باید در نظر داشته باشید که هزینه تحصیل در دانشگاه هایی با رتبه بالا در انگلیس، ارزان تر از تحصیل در دانشگاه هایی با همان رتبه در سایر کشورهاست.

  ویزای دانش آموزی انگلیس

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانش آموزی

   1. سند تعهد نامه غیر مالی مبنی بر تامین مخارج و هزینه های تحصیلی و زندگی فرزند در حین تحصیل
   2. ترجمه شناسنامه
   3. سند رضایت نامه غیر مالی (رضایت جهت خروج فرزند از کشور جهت تحصیل)
   4. نامه پذیرش تحصیلی در مدرسه
   5. نامه پرداخت شهریه مدرسه
   6. فایل عکس پرسنلی 300 در 400 مگاپیکسل
   7. کپی پاسپورت
   8. توصیه نامه از معلم ها و مدیر
   9. پرینت حساب بانکی پدر (4 یا 6 ماهه)
   10. فرم مشخصات خانوادگی
   11. نامه قیومیت خانواده خارجی
   12. نامه رضایت پدر و مادر جهت زندگی فرزند با خانواده در خارج از کشور
   13. ترجمه اسناد ملکی (زمین، آپارتمان، باغ، ویلا، مغازه و...)
   14. ترجمه جواز کسب مغازه
   15. کارت واکسیناسیون دانش آموز

  مراحل دریافت ویزای دانش آموزی

   1. دریافت نامه پذیرش اولیه از مدرسه
   2. مدارک لازم برای دریافت نامه پذیرش اولیه
   3. ترجمه ریز نمرات سال های گذشته دانش آموز
   4. توصیه نامه علمی از معلم، مدیر یا مشاور تحصیلی مدرسه
   5. تکمیل فرم ها و مدارک لازم برای دریافت پذیرش
   6. پرداخت هزینه (معمولاً بین 250 تا 300 دلار است)
   7. پس از صدور نامه پذیرش اولیه، شهریه دوره باید به حساب مدرسه واریز شود تا نامه پذیرش اصلی صادر گردد.
   8. ارسال درخواست برای دریافت ویزای تحصیلی به دولت فدرال (Study Permit)
   9. آماده سازی مقدمات سفر و اقامت دانش آموز

  هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا، انگلیس و آمریکا

  هزینه زندگی و تحصیل در کانادا برای دانش آموزان بین المللی حدود 20000 الی 30000 دلار آمریکا در سال است.

  هزینه تحصیل دانش آموزان در انگلیس حدود 17000 الی 25000 دلار آمریکا در سال است. همچنین هزینه زندگی دانش آموزان در انگلیس در حدود 1300 الی 1600 دلار آمریکا به صورت ماهانه تخمین زده می شود.

  کبک، آنتاریو و منکتون را می توان از ارزان ترین شهر های کانادا نام برد. همچنین بیرمنگام، لیدز، شفیلد و نیوکاسل را می توان از ارزان ترین شهر های انگلستان نام برد که دانش آموزان بین المللی می توانند در آن ها به نسبت ارزان تر از شهر های دیگر مشغول به تحصیل و زندگی شوند.

   

  دفتر مهاجرتی پارس رادین با سابقه ای درخشان و همچنین به نمایندگی از بهترین مدارس خارج از کشور می تواند به راحتی مسیر موفقیت را به شما نشان داده و گام به گام در این مسیر شما را راهنمایی و حمایت نماید.

  تماس با ما

  • شماره تماس: 88790181-021
  • شماره تماس: 88791340-021
  • ایمیل: Info@persianradin.com
  • آدرس: تهران، جردن، بلوار آفریقا، خیابان قبادیان شرقی، پلاک ۵، طبقه اول، واحد ۴

  صفحات اجتماعی

  نمایندگی مراکز

   کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به شرکت پارس رادین میباشد